Home / Karışık / Deniz Evi Dekorasyonu

Deniz Evi Dekorasyonu

Deniz Evi Dekorasyonu

 

Pek çoğumuzun hayalidir güzel bir yazlık ev. Kimisi bu evin deniz kenarında olmasını, kimisi güzel serin ve yeşil bir yaylada olmasını ister. Kimisi de köyünde bir yazlık ev hayali kurar. Yıllarca çalıştık çabaladık ve güzel bir yazlık eve sahip olduk. Peki bu yazlık ev dekorasyonu nasıl olacak? Özellikler kadınlar bu konu hakkında çokça kafa yorar ve araştırma yaparlar. Bugün sizler için Yazlık Ev Dekorasyonu nasıl yapılmalıdır konusunu inceleyeceğiz.

Deniz Evi Dekorasyonu
Deniz Evi Dekorasyonu

Yazlık Ev Dekorasyonunda en önemli konu evin nerede bulunduğudur. Bu konu çok önemlidir. Eğer deniz kenarında bir yazlık eve sahipsek dikkat edeceğimiz hususlarla, yaylada bulunan bir evin dekorasyonu kesinlikle bir birinden farklı olacaktır. Deniz kenarında daha aydınlık daha açık tonlar kullanılırken, yaylada bulunan bir evde biraz daha pastel tonlar seçilebilir. Köyde bulunan evde ise daha naturel ve geleneksel ürünler tercih edilmeli, modern tarzdan çok klasik objeler seçilmelidir.

Şimdi isterseniz bulunduğu konuma göre Yazlık Ev Dekorasyonu nasıl yapılmalı inceleyelim.

YAZLIK DENİZ EVİ DEKORASYONU

Yazlık ev tercihlerinde ilk sırada deniz evleri gelmektedir. Özellikle güney sahillerimizde binlerce yazlık site bulunmaktadır. Genelde bu evler modern tarzda inşa edilmiş, dublex veya triblex şeklinde içersinde merdiven bulunan, kendi bağımsız bahçesi bulunan evlerdir. Bu evlerde en önemli husus balkon veya terastır. Yaz aylarının sıcak günlerinde denize karşı geniş güzel balkonumuzda oturup dostlarımızla sohbet etmenin keyfine doyum olmaz. Yazlık ev dekorasyonunda en önemli bölüm bana göre balkondur. Balkonda veya terasımızda mutlaka geniş bir masa ve en az 6 kişilik sandalye olmalıdır. Deniz evi masa sandalye takımlarında en çok tercih edilen ve uygun olan bambu takımlardır. Bambu kullanılan ağaçtan dolayı nemden pek etkilenmediği için uzun ömürlü doğal bir tercihtir. Bambu koltuklarda kullanılacak ince ve renkli silikon kılıflar görünümü çok daha şık yapacaktır.
Deniz Evi Dekorasyonu
Deniz Evi Dekorasyonu

Deniz evlerinde özellikle çizgili renkler kullanılması daha uygundur. Özellikle mavi beyaz çizgili tasarımlar size evin içerisinde de deniz ferahlığını yaşatacaktır. Bu tonları koltuk kılıflarında, yatak örtülerinde ve hatta mutfak dolaplarında kullanabilirsiniz.

Duvarlarımızda deniz objelerine yer vermekte oldukça önemlidir. Deniz evi dekorasyonunun olmazsa olmazlarındandır gemi dümeni figürü. Bunu direk duvara da asabiliriz. Çeşitli objeler olarakta kullanabiliriz. Mesela gemi dümeni şeklinde duvar saati oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır.

Deniz Evi Dekorasyonu
Deniz Evi Dekorasyonu

Duvarda kullanacağımız tablolarda deniz temalı olması önemlidir. İster bir yelkenli resmi, ister denizde güneş batımı resmi duvarlarınızda deniz keyfinizin devam etmesini sağlayacaktır. Yağlı boya resimler nemden kötü etkilenebildiklerinden dolayı baskı resimleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Koltuklarda kullanılan yastıklarda deniz desenlerinin bulunması da önemli bir detaydır. Mesela beyaz üzerine mavi deniz yıldızı, deniz atı ve deniz kabuğu figürleri gerçekten çok şık olacaktır. Yazlığınızın içersinde de deniz keyfini sürdürmenizi sağlayacaktır.

Akdeniz evlerinin geleneksel renkleri beyaz ve mavidir. Evinizin dış boyasını beyaz, pencere ve kapı renk tonlarını ise mavi olarak seçmek çok önemlidir. Bu renk tonlarının Yunanistan ve İtalya’nın bazı sahil kasabalarında zorunlu renk olduğunu da belirtelim.

Eviniz için dekorasyon malzemeleri için : http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=dekorasyon

 

 

About admin

Check Also

lavanta-bahcesi

Lavanta Ekimi ve Üretimi ile Yüksek Gelir Fırsatı

Son dönemlerde verilen destekler ve tanıtımlarla ülkemizde lavanta ekimi %87 arttırıldı. Uçucu bir yaşa sahip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir