Home / internet / İnternetten Nasıl Para Kazanırım?

İnternetten Nasıl Para Kazanırım?

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Bugün internetten nasıl para kazanırım bunun yöntemlerinden bahsedeceğiz 🙂 Pek çoğumuz gönüllü olarak,  hobilerimizi paylaşmak veya ilgi alanlarımızdaki bilgi birikimini diğer kişilere sunmak amaçlı web siteleri açıyor ve yönetiyoruz. Tabi ister istemez bu sitelerin domain, hosting vs. giderleri oluyor. İşte bir Google hizmeti olan Adsense bu giderlerimizi telafi edip hatta üzerine para kazanmamızı sağlayan bir sistem.

Ülkemizde de uzun yıllardır kullanılan Adsense hizmeti artık hiç internet ve bilgisayar bilgisi olmayanları bile cezbedip bu işlere girmelerini sağlıyor. Adamın fikri var ama bunu yapacak bilgisi yok. Ona soruyor buna soruyor biraz para döküp sistemi hazırlatıyor. İşte bir domain ve hosting alımı, wordpress tarzı bir site şablonu oluşturup site hazırlanıyor. Birazda kullanımını öğreniyor. Artık iş bu siteyi doldurmaya kalıyor. Eğer orjinal ve özgün bir konuysa bu site tutma şansı yüksek oluyor.

Mesela ev hanımı kendi yaptığı değişik ürünlerin (yemek, el işi, dantel, bez bebek, basit temizlik teknikleri ..vb) tanıtımını yapıyor. Kah resmli anlatım, kah video çekimi ile. Makalelerini de kendisi imla kurallarına uyarak akıcı bir dille hazırlıyor. İlk başta küçük bir sermaye ile başlayan ve amatörce yürütülen bir site 15-20. makaleden sonra bir anda patlama yapabiliyor ve bir zaman sonra ciddi gelir getiren bir site haline dönüşebiliyor. Tabi bunun için yoğun emek harcamak lazım.

Peki sizinde böyle bir fikreniz var ama bunu nasıl başaracaksınız?

Hadi size adım adım internetten para kazanmanın yollarını anlatayım.
Mesela siz çok güzel küçük taşlardan mozaik yapabilen bir ustasınız ve bu yeteneğinizi internete taşımak istiyorsunuz. Hem bilgi paylaşımı yapacaksınız, hem ürettiğiniz eserleri satacaksınız, hem de özel sipariş isteyenlere üretim yapacaksınız. Ama internet ve bilgisayar bilginiz gazete okumak ve facebook ta beğeni yapıp resim paylaşmaktan öte gitmiyor. Bu kadar bilgi ile ben kendime bir web sitesi kurup yönetebilir ve kendime güzel bir gelir kapısı oluşturabilir miyim? Kısacası internetten para kazanabilir miyim?

Sorunun cevabı kesinlikle EVET…

Şimdi adım adım ilerleyelim.

İnternet Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Adım Adım Web Sitesi Oluşturma

1- Öncelikli olarak ilk lazım olan şey Fikir var. Mozaik yapımı ile ilgili bir site.

2- İkinci malzememiz sitenin adı ne olacak. Fikirle direk alakalı bir isim bulursanız çok daha iyi olur. Bunun için boş bir domain adı bulmamız lazım. Domain sorgulama sistemlerini kullanarak kendi web sitesi alan adımızı belirleyebiliriz. Ben sorgulamada www.turkticaret.net adresini kullanıyorum. Yaptığım sorgulamada mozaikyapimi.com adresinin boşta olduğunu gördüm. Yine aynı siteden kredi kartını kullanarak 15-20 tl civarına adresimizi hemen kendimize tescil edebiliriz. Bunu yapmanız 10 dk sürmeyecektir. İnternetten ilk alışverişiniz ise daha önce internetten alışveriş yapmış birinden yardım alabilirsiniz. İşlemler gerçekten çok basit sadece sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekiyor.

3- Web sitemizin adını belirleyip domainimizi aldıktan sonra sitemizin yayın yapacağı bir hosting bulmamız lazım. Hosting sitemizi barındıran sunucu demektir. Eğer fikriniz yeni ve bu işin tutup tutmaacağından emin değilseniz bedava bir hosting bulup bir süre deneme yayını yapabilirsiniz. Bu deneme yayınının paralılardan bir farkı yoktur. Sadece bunu siz biliyor olacaksınız. Şuan önerebileceğim bedava hosting hizmeti Hostinger firmasında mevcut. Buraya üye olup adımları izleyerek domaininizi buraya yükleyip sitenizin yayınına başlayabilirsiniz. Hostingere kayıt olup alan adınızı kaydettikten sonra buranın DNS adreslerini turkticaret.net sitesindeki domain bilgilerine girmeyi unutmayın. Yoksa siteniz buraya yönlenmeyecektir.

Host içerisinde site yükleme başlığı altında bir sürü site tasarım aracı bulunmaktadır. Bunlardan wordpress i seçmenizi öneririm. Hem kullanımı basit, hem desteği çok, hem de sınırsız sayıda bedava veya çok ucuza tema bulabilirsiniz. Mükemmel eklentileri ile bir anda profesyonel bir web mastır olabilirsiniz 🙂 Tabi bunun için biraz emek harcayıp kendinizi geliştirmeye çabalamanız lazım.

Ayrıca paralı bir hosting alırsanız pek çok hizmetide alabilirsiniz. Eğer fikrinize çok güveniyorsanız bir kaç yüz tl vererek profesyonel bir hosting hizmeti alıp teknik işlerle uğraşmadan web yayınına odaklanabilirsiniz.

4- Fikir var, domaini aldık, hosting sağladık ve şimdi geldi artık eserlerimizi dünyaya tanıtmaya. Bunu nasıl yapacağınıza siz karar veriyorsunuz. İster resimli anlatım yapın, ister video çekimi yapın, ister uzun makaleler yazın. Eğer işinizde emek varsa bu mutlaka bir kitle edinecektir. Artık günümüz internet dünyasında videolu anlatımlar çok revaçta. Ayrıca bu videoları youtube da yayınlayıp reklam alarak oradan da ekstradan para kazanabilirsiniz.

Web sitenize her gün 1 adet 200-500 kelime arası makale yazarsanız emin olun ki çok geçmeden para kazanmaya başlayacaksınızdır. Fakat makalelerinizin özgün olması gereklidir. Google kopya içerik hakkında çok akıllı. Başka siteden kopyalayıp sitenizde yayınlayacağınız makaleler sitenize zarar verecektir. Mümkünse makalelerinizi kendiniz yazın. Şuan nufumuzun yaklaşık 40 milyonu interneti kullanıyor. Ondan dolayı hemen her konuyu araştıran mutlaka birileri olmaktadır. Kendi iyi bildiğiniz konular ve hobiler hakkında yazarsanız başarılı olma şansınız daha yüksektir. Mesela uzun zamandır evde köpek besliyorsunuz. Evde köpek bakımı ile ilgili onlarca makale yazabilirsiniz. Köpek seçimi, beslenmesi, yıkaması, doğum, hastalık, tarama ..vs.

Bu şekilde gireceğiniz özgün makaleleri google mutlaka fark edecek ve sizin sitenizi ön sayfalarda getirmeye başlayacaktır. Sitenize girilip makaleleriniz okunmaya başlandıkça da sıralamanız yükselecek, belkide bazı konularda ilk sizin sayfanız gelecektir. Bundan sonra sitenizi boğmadan akıllıca yerleştirilmiş reklamlar sayesinde para kazanmaya başlayacaksınızdır. Her gün 1 özgün makale girerek 1-2 ay içerisinde para kazanmaya başlayacak. 4-5 ay sonra artık dişe dokunur bir gelir elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Bunun için günde en fazla 1 saatinizi ayırmanız yeterli. Makaleleriniz çoğalıp biriktikçe kazancınızda katlanacaktır. Eğer iyi çok araştırılan ama hakkında doyurucu düzgün bilgilerin bulunmadığı alanlarda yazıyorsanız yıl sonunda 300-500-1000 TL arası aylık kazanca rahatlıkla erişebilirsiniz. Tek bir makale ile bu rakamları kazananlar bile bulunabiliyor. Önemli olan bu konuları da bulabilmektir. Bu tabi ki ayrı bir uzmanlık alanı:)

5- Sitenizde para kazanmakta istiyorsunuz. Bunun için ne yapmanız lazım? En düzgün internetten para kazanma sistemi Google Adsense Sistemine üye olmanız lazım. Bunun için öncelikle bir gmail almanız gerekiyor. Ama adsense üye olmak için çok acele etmeyin. Sitenizin biraz olgunlaşmasını bekleyin. En az 15-20 tane uzun makaleli özgün anlatım bulunan bir hale gelmesini bekleyin. Adsense alana kadar koyacağınız makalelerin resim ve videolardan çok uzun makalelere sahip olmasına dikkat edin. Çünkü google metin üzerine çalışan bir sistem. Siteniz ilk başvuruda Adsense sistemine kabul edilmeyebilir. Red sebeplerini inceleyip sitenizi buna göre geliştirip tekrar deneyebilirsiniz. Adsense üyeliğini aldıktan sonra reklam kodlarını sitenize koyarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Adsense ile ilgili ayrıca ayrıntılı bilgiler vereceğim 🙂

6- Sitenizi geniş kitlelere duyurabilmek için sosyal medyayı da kullanmayı ihmal etmeyin. Bence sitenizin ayrıca bir youtube kanalı, facebook ve twitter adresi bulunmalı. Sitenize attığınız yeni bir haberi/makaleyi hemen facebook ve twitter adresinden de duyurun. Sitenizin resmi facebook/twitter adresi yoksa bile kendi facebook sayfanızdan paylaşabilirsiniz. Hepimizin 300-500 kişilik arkadaş listemiz var. Attığımız paylaşımı 10-15 kişi beğenir paylaşırsa bir anda 5-10 bin kişi bu siteden ve makaleden haberdar olmuş olacaktır. Böylece sitenizin bedava reklamını yapmış olacaksınız.

Evet adım adım nasıl internet sitesi kurar ve internetten para kazanırım merak ediyorsanız bizi izlemeye devam edin. Sıraladığım 6 adımı daha sonra tek tek ayrıntısı ile paylaşacağım. Kafanıza takılan sorular varsa yorum kısmından mesaj atın. Cevaplamaya çalışacağım.

About admin

Check Also

50 TL ile Zengin Olmak. Web Sitesi ile Para Kazanma

Evet kabul ediyoruz başlık baya bir iddialı oldu gerçekten bugün yapacağınız 50 TL’lik bir yatırımla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir