Home / Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi / 2016 Hayvancılık Hibe Kredi ve Destekler

2016 Hayvancılık Hibe Kredi ve Destekler

64. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti 2016 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bütçesini 16.5 Milyar TL olarak belirledi. Bu bütçenin çok büyük kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşan girişimcilere destek olarak verilecektir. 2016 yılında Hayvancılıkla uğraşan çiftçi ve girişimciler için pek çok hibe, kredi ve destek imkanı bulunmaktadır. Bu hibe kredi, destek ve faizsiz krediden hem küçük işletmeler veya ilk defa bu alana girecek olan girişimci çiftçiler hem de büyük işletmeler faydalanabilecektir.

Bizi Facebook sayfamızdan takip edin ve tüm Hibe Kredi detaylarından anından haberdar olun.

Öncelikli olarak Küçük İşletmeler ve Yeni girişimci Hayvancılar için olan Hibe ve Kredilere Bakalım

Küçük işletme sahipleri ve ilk defa hayvancılıkla uğraşmak isteyen girişimciler için 2016 yılında en dikkat çeken destek AK Partiden geldi. AKP’nin seçim vaatlerinden olan Genç Çiftçiye 30 bin TL Hibe 70 Bin TL Faizsiz Kredi özellikle hayvancılığa ilk defa girecek olan çiftçiler için çok iyi bir seçenektir. Bu kredinin KOSGEB üzerinden verilmesi beklenmektedir. Bu kredinin detaylı açıklamasının yer aldığı makalemizi mutlaka okuyunuz.

KOSGEB’in Hibeleri için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikasını almanız gerekmektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitim veren iller ve tarihleri için tıklayınız.

Şuan yeni açılmış bulunan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık için IPARD II Hibe programını başlatmıştır. işletmelerin 15.000 ile 1.000.000 Euro arasında projelerine %50-70 arasında Hibe Desteği sağlayacak programın başvuru koşulları ve Rehberi için tıklayınız.

2016 Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri detaylı bilgi için tıklayınız.
 

2016 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Hayvancılık İçin Hibe ve Destek Kredileri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi,  Konya Ovası ve Doğu Karadeniz Bölgesinin içerisinde  bulunan 35 ilde uygulanan  hibe kredilerde büyükbaş hayvancılık için en az 10 baş anaç inek ve en çok 49 baş anaç inek kapasiteli, küçükbaş için en az 100 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı, tadilatı ve kapasitelere uygun damızlık erkek boğa, koç, teke alımı için hibe yani geri ödemesiz kredi desteği sağlanacaktır. Karşılıksız hibe kredi için başvuru yapanlar arasında uygun görülenlere yeni inşaat ve tadilat için yüzde %50, damızlık boğa, koç ve teke alımında kullanılmak üzere yüzde 80 hibe kredi desteği verilecektir. Hibe desteği 2014-2018 yılları arasında uygulanacaktır. Bölgenizdeki hibe krediler için il/ilçe Tarım Müdürlüklerine başvurunuz.

“Küçük İşler, Büyük Fırsatlar” isimli yazı dizimizde küçük sermayeler ile yapılabilecek işleri anlattık. Yeni İş Fikirleri için tıklayınız.

2016 Kalkınma Ajansı Kredileri

Ülkemizde bulunan 26 adet kalkınma ajansı ile tarım ve hayvancılık alanında önemli destekler verilmektedir. Özellikle süt üretimi ve damızlık koç, boğa ve teke üretimine önemli destekler sağlayan Kalkınma Ajansları %35 ile %80 arasında hibe destekleri sağlayabilmektedir. Sizde ilinizin bağlı bulunduğu kalkınma ajansını yakından takip edip pek çok destekten faydalanabilirsiniz. Kalkıma Ajansı listesi için tıklayınız.

2016 Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Destekleri

Tarıım ve hayvancılık alanında en önemli destek ve teşvik sağlayan kurumlardan bir tanesi olan Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 2016 yılında da güçlü desteğini sürdürecek. Özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşan girişimcileri geleneksel üretim sisteminden modern üretim sistemine geçirmeyi ve tarım ve hayvancılık alanında verimliliği arttırmayı amaçlayan kurum bunun için pek çok destek sağlamaktadır. TKDK 2016 yılında çiftçilerimize %65 oranında hibe destekleri bulunmaktadır. TKDK et ve süt üretimi, bunların pazarlanması, meyve ve su ürünleri üretimi ve pazarlaması ayrıca kırsal turizm alanlarında çiftçilerimizi desteklemektedir. TKDK IPARD II Hibe Programı detayları için tıklayınız.

“Küçük İşler Büyük Fırsatlar” yazı dizimiz ile çok küçük sermaye kurulabilecek iş fikirleri için tıklayınız.

Bizi Facebook sayfamızdan takip edin ve tüm Hibe Kredi detaylarından anından haberdar olun.

2016 Yılı Hayvancılık ile İlgili Banka Kredileri

2016 yılında Hayvancılık kredilerinin en büyük sağlayıcılarından bir tanesi önceki yıllarda olduğu gibi Ziraat Bankası olacaktır. Ziraat Bankası ana faaliyet alanı olan ülke çiftçisi destekleme görevini 2016 yılında da devam ettiriyor. Tarım ve Hayvancılığın hemen her alanına destek veren Ziraat Bankası çiftçilere pek çok kolaylıkta sağlıyor. Kçük baş ve büyük baş hayvan yetiştiriciliği, et ve süt üretimi, arıcılık saf kan at yetiştiriciliği gibi pek çok alanda kredi sağlayan Ziraat Bankasına uğramadan yatırımınızı hayata geçirmeyin. Ziraat Bankasının hayvancılık ile ilgili kredileri için tıklayınız.

Bunlar dışında 2016 yılında hayvancılık ile ilgili Tarım Kredi ve Kooperatifleri ve Valiliklerinde sağladığı pek çok destek bulunmaktadır. Bu desteklerden faydalanabilmek için bulunduğunuz ilin İl Tarım Müdürlüğüne mutlaka başvurunuz. Eğer hayvancılık yapabilecek yeriniz var ise bu desteklerden başlayarak sizde bir hayvancılık girişimcisi olabilirsiniz. Gerekli koşulları sağladıktan sonra pek çok hibe programından faydalanabilirsiniz. Tabi bunun için iyi bir projeniz olması gerekmektedir. Artık hiç bir kurum 5 inek besleyip sütünü satıp evlenecek diyene destek vermiyor. Mutlaka yenilikçi bir fikrinizin olması lazım. Örmek proje fikirlerimize mutlaka göz atınız.

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
Genç Çiftçilere 30.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
2016 Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Küçükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Yılı Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı KOSGEB Hibe ve Destekleri için tıklayınız.
Evde makale yazarak ayda 500 TL ek gelir elde etmek.Tıklayınız.
Ev Hanımları için Mikro Kredi – 1000 TL – 15.000 TL arası Mikro Kredi makalemiz içintıklayınız.

KOSGEB Hibe ve Faizsiz Kredileri Nasıl Alınır?

About admin

Check Also

tkdk logo

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu) Destekleri ve Hibe Kredileri

Gelişmekte olan ve yarı gelişmiş ülkelerde kent ve kırsal alanlar arasında yaşam şartları açısından pek …

39 comments

 1. Hayvancılık kredisi almak istiyorum. 50 küçükbaş hayvan alacağım. en uygun hangi bankalar kredi veriyor. devlet para vermiyo. güvence istiyor. evim olmadığı için alamadım.

 2. Yaşım 29 ama daha önce hayvancılık yapıyordum batırdım sicilim bozuk bana kredi verimisiniz hayvancılık yapmak için

 3. 23 yasimdayim.buyuk bas almak istiyoruk verim hazir agirim hazir ama buyuk bas hayvam alamiyorum almak icin nerelere bas vurmam lazim hangi bankadan kredi cekmem lazim 0530 071 01 63

 4. 27 yaşındayım yeni hayvancılık yapmak istiyorum büyük ve küçük baş damızlık beslemek ve çoğaltmak istiyorum hayvanlarla ugraşmayı sevdigim için hayvancılık kredisi ve genç girişimci hibeli kıredi almak istiyorum ne yapmalıyım

 5. Edirne uzunkopru oturuyorum. kıredıye ıhtıyacım varı . kosgeptenn vermıyorlarmıs. yardımınıza ıhtıyacım var.

 6. Valla ben bu devlete akil sir erdiremedim hibe verecez diyolar hibeyi nerden verdiklerini soylemiyolar hibeyi verseler yine parasi olan alir bas vurmadigim yer kalmadi allahim herkese yardim etsim

 7. trakyada mera cepheli koyun çiftligim var satıyorum. ilgilenen arkadasların bilgisine..0 532 281 97 27

 8. HALİL ESKİKURT

  Denizli Serinhisar da 417 küçükbaş koyun çiftliğim var, tv lerde destek ve destekleme hiba açıklamlarını her vatandaş gibi bende dinliyorum, çalmadığım, kaydolmadığım kuruluş kalmadı 2 senedir bekliyorum hep sıra sizede gelecek diyorlar,
  bence reklamdan başka bir şey yapmıyorlar

 9. 20 inek almak içn hangi bankalar kredi veriyor. hayvan kredisi nasıl alınır..

 10. Kosgep 50 bin lira hibe kredisi sadece iş kurnamı veriliyor. hayvancılık yapanada kredi verilirmi, kosgep hayvan almak için kredi vermiyor diyorlar. zaten parsı olana veriyorsa kosgepin ne anlamı kaldı.

 11. Arıcılık konusunda desteğe ihtiyaçı olanlar yardımcı oluyoruz. Arıcılık yapmayı düşünenler bizim ile irtibata geçebilirler.

 12. Ben de hayvancılık yapmak için bugün banka lari araştırdım nerdeyse insanı dovecekler adam hiç önemsemiyor bile bir suru zorluk çıkarıyor hem hükümet bir sürü vaatte bulunuyor bayan girişimci lere soyley destek böyle destek ama banka ipotek verdiğim halde yanaşmıyor bu nasıl iş anlamadım her zamanki gibi parası olana veriyorlar bizede üçün biri

 13. hayvancılık yapmak istiyorum

 14. benim iş yapabilmem için krediye ihtiyacım var

 15. 05383403240 bursa

 16. 05383403240 bursa

 17. TRABADO VILLASPIN

  Merhaba, bir kredi alma düşünüyor musunuz? Eğer ciddi kendi işini kurmak için acil kredi ihtiyacı vardır? Borçlu musunuz? Bu arzu ulaşmak için bir şans, biz bireysel kredi, ticari krediler ve kurumsal kredi ve tüm fazla bilgi için% 2 faiz ile kredi türleri e-posta yoluyla bize ulaşın vermek (trabadovillaspin@gmail.com)

 18. Tarım ve hayvancılık teşvik hibeli kredi çıkarılır…0549320991

 19. Eğer bir kredi ihtiyacınız varsa lütfen benim e-posta adresinden bana ulaşın: (secure.funds3@gmail.com)

 20. Susan James bir dolandırıcıdır, inanmayın. Sadece sizden paranızı alıyor ve dolandırıyor.

 21. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer bir iş erkek ya da kadın vardır ve işinizi artırmak için bir kredi ihtiyacım var ?? Eğer bir iş başlatmak için sermayeye ihtiyaç mı? senin kredi sorunları ne olursa olsun biz düşük ve uygun faiz oranı hem de bireyler ve şirketlere kredi teklif olarak, burada sizin yardımınıza geliyor.
  bugün kredi almak (carrenbenfirm@outlook.com veya carrenbenfirm@gmail.com) bugün bize ulaşın.

 22. Bu Aso tasarruf kredi kredi sirketi ltd. Eger bir kredi ihtiyaciniz varsa
  Kisisel is veya nazikçe tüm faturanizi temizlemek için krediye ihtiyacim var
  Firmamiz ile irtibata burada e-posta: eric_mavel_loanfirm@hotmail.com için
  daha fazla bilgi. Bilginiz için, firmamiz da kredi vermek
  Eger ilgileniyorsaniz faiz orani, lütfen bize geri almak 2%
  hemen kredi transferi onay belgesi ile halletmek için.

 23. stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse, lütfen bize ulaşın (privateloaninvestment@hotmail.com)

  • yalancı dolandırıcılar. Paramı aldınız gerisi yok. Sakın kanmayın bunlara. Yok hindistan yok şu kadar yatır Moneygram ya da Western union ile. Yatırdım bu seferde banka vergi için el koymuş şu kadar daha yatır diyorlar hepsi yalan. Sakın inanmayın.

 24. Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Bir mali kriz içinde veya kendi işini kurmak için paraya ihtiyacı? Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için bir kredi ihtiyacım var? Eğer düşük kredi puanı var ve bunu sert yerel bankalar ve diğer finans kurumları sermaye kredisi almak için buluyor? İşte Örgütü bir kredi almak için bir fırsattır. Biz şu amaçlar için bireylere kredi ve çok daha fazlasını sunar. Bireysel Kredi, İş Genişleme, İş Kurma, Eğitim, Borç Konsolidasyon, Sabit Para Krediler. Biz% 3 düşük faiz oranı ile kredi sunuyoruz. Bir kredi için başvuruda ve ben sizi temin etmek konusunda daha fazla bilgi için bugün bize biz 24 saat kredi teslimat hizmeti vermekteyiz. Mali atılım bizim arzumuzdur. Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın. E-posta: kate_solution@hotmail.com

 25. yalancı dolandırıcılar. Paramı aldınız gerisi yok. Sakın kanmayın bunlara. Yok hindistan yok şu kadar yatır Moneygram ya da Western union ile. Yatırdım bu seferde banka vergi için el koymuş şu kadar daha yatır diyorlar hepsi yalan.

 26. Merhaba, ben Bayan Barbara, bir yaşam süresi fırsatı ödünç özel kredi kredi duyuyorum. Eğer borç ödemek için acil kredi ihtiyacınız veya işinizi geliştirmek için bir kredi gerekiyor mu? Sen Bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Daha fazla bilgi için arayan tüm mali sıkıntılara geçmişte yapmak için buradayız çünkü. Biz kötü bir kredi var veya% 2 oranında iş yatırım için, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım mali yardım ihtiyacı olan bireyler, borç. Biz güvenilir ve yararlanıcı yardımda ve kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. barbarafivushloanfirm@gmail.com: Yani e-posta yoluyla bize bugün

 27. DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN 0530 064 03 35 NUMARADAN ULAŞIM SAĞLIYABİLİRSİNİZ
  ( HAYVAN DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI )
  KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 28. stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse, lütfen bize ulaşın (privateloaninvestment@hotmail.com)

 29. Mr Carter Collins

  stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse, lütfen bize ulaşın privateloaninvestment@hotmail.com

 30. DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN 0530 064 03 35 NUMARADAN ULAŞIM SAĞLIYABİLİRSİNİZ
  ( HAYVAN DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI )
  KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 31. Biz Garanti İş Kredileri, Otomobil Satın Alma Kredisi, Ev Satın Alma Krediler ve Diğer Bireysel Krediler ve çok daha fazlası veriyoruz. Biz% 3 faiz oranı 1 ila 50 yıl azami uzun vadeli kredi veriyoruz. Daha fazla bilgi için, e-posta yoluyla temas: kate_solution@hotmail.com

 32. Bana buyukbas besi danasi hibesi cikti fakat kac aydir ne ses var ne soluk ne zaman teslimler baslayacak haberi olan varmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir