Home / Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi / Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Desteği Detayları Belli Oldu

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Desteği Detayları Belli Oldu

Adalet ve Kalkınma Partisinin en önemli seçim vaatlerinden bir tanesi olan Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe Kredi ve 70.000 TL Faizsiz Kredi 16.02.2016 tarihinde çıkarılan Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN imzası ile yayınlanan karara göre bu hibe krediden faydalanacak kişiler ve yaşları belli oldu.

Kimler Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Krediden Faydalanabilecek

AK Partinin seçim meydanlarında en çok ses getiren vaatlerinden olan Genç çiftçilere 30.000 TL Hibe krediden faydalanma koşulları şöyle; • 18-40 yaş arasında olmak
 • 81 ilde nüfusu 20.000’in altın olan bir kırsal kesimde yaşamak (İkamet şartı bulunmakta)
 • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı diğer hibe programlarından faydalanmamış olmak

Şartlarım Tutuyor 30.000 TL Hibe Kredi İçin Nereye Başvuracağım?

Eğer yukarıdaki şartları sağlıyorsanız sizde bu hibe krediye başvuru yapabilirsiniz. Hibe Krediye başvuru yeri Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlükleri olacaktır. Proje başvuru şekilleri ve detayları önümüzdeki günlerde çıkarılacak yönetmelik ile belirlenecektir. Ayrıca proje yürütülmesinde Kalkınma Ajanlarına da görev verileceği anlaşılmaktadır.

NOT: 30 Bin TL Hibe Kredi için gerekli Tebliğ 4 Nisan 2016 tarihinde imzalanarak Başbakanlığa gönderildi. Başvuru Detayları için tıklayınız.

30.000 TL Hibe Kredi Hangi Alanlarda kullanılabilir?
 • Bitkisel üretime yönelik projeler
 • Hayvansal üretime yönelik projeler
 • Yöresel tarımsal ürünleri, tıbbi ve aromatik bitkilerin üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler

2016 Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri detaylı bilgi için tıklayınız.

Ev Alana 15 Bin TL Devlet Desteği ve destek miktarı hesaplamak için haberimizi okuyunuz.
Ev Hanımları için Mikro Kredi – 1000 TL – 15.000 TL arası Mikro Kredi makalemiz içintıklayınız.

30.000 TL Hibe Kredinin Detayları

Merakla beklenen Genç Çiftçilere 30.000 Bin TL Hibe Kredi için Bakanlar Kurulu Karası sonunda yayınlandı. Bu karara göre hibe kredi verilmesi beklenildiği gibi KOSGEB tarafından değil Tarım Gıda ve Hayvancılık il müdürlükleri tarafından verilecek. Kararda Kalkınma Ajanslarına da görev verildiği anlaşılmaktadır. Sanırız hibe kredinin usulüne uygun kullanılıp kullanılmayacağı Kalkınma Ajansları tarafından denetlenecektir. Ayrıca kredi Ziraat Bankası üzerinden kullandırılacak ve banka bu işlem için %0,2 komisyon alacaktır.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi olan gençten kasıt nedir? Hangi yaş genç olarak kabul edilecektir? soruları da cevap buldu. 18-40 yaş arasında bulunan çiftçiler genç olarak kabul edilmiştir.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Başvuru tarihleri ve merak edilen sorular için tıklayınız.

Hibe Kredi için başvurulacak alanlar çok geniş tutulmuşa benziyor. Bitkisel ve hayvansal üretime yönelik projeler denilmiş kararda. Buradan büyükbaş, küçükbaş hayvancılık, et, süt ve yumurta üretimi, yem bitkileri üretimi, sebze ve meyve üretimi gibi alanları kapsayacağını anlayabiliyoruz.

Konula ilgili son detaylar Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının önümüzdeki günlerde çıkartacağı tebliğ ile ortaya çıkacaktır. Son durumu sitemizde ve Facebook sayfamızda paylaşacağız.

Bizi Facebook sayfamızdan takip edin ve tüm Hibe Kredi detaylarından anından haberdar olun.

 

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
Genç Çiftçilere 30.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
2016 Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Yılı Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı KOSGEB Hibe ve Destekleri için tıklayınız.
Evde makale yazarak ayda 500 TL ek gelir elde etmek.Tıklayınız.
50 TL ile Zengin Olmak. Web Sitesinden Para Kazanma makalemiz için tıklayınız.

 

 

About admin

Check Also

tkdk logo

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu) Destekleri ve Hibe Kredileri

Gelişmekte olan ve yarı gelişmiş ülkelerde kent ve kırsal alanlar arasında yaşam şartları açısından pek …

39 comments

 1. Bu haber gerçek mi dığgruysa eğer bizzden teminat istenck mi

  • Ben 100 .00 tl teminat gösterdim 38 milyar krediyle koyun aldım teminatsız olmaz. Tapu vb. kiraySa kira sözleşmesi çok uğraştık banka sana vermiyor parayı ne alacaksanız o kişiye veriyor 5 senede 5 taksitle 0 faizle vergiler harclar dahil geri ödüyorsunuz .

 2. Devlet destekli tarım kredisi başvurusu yaparsanız, yukarıda anlatıldığı gibi, alabilirsiniz.

 3. Abilerr ben yurt disinda yasiyorum 23 yasimdayim. Fakat cifte vatandasim yani hem danimarka hem turk vatandasiyim. Ama bana sorarsan tabiki Türküm buradada danimarkalilara gösümu gere gere türküm diyorum. Neyse gelelim soruma Ege tarafinda badem ceviz agaci ekmeyi cok istiyorum. Hayalimde Egede boyle badem ceviz agaclarim olsun bide yaninda Evim olsun, böyle hem ceviz bademle ugrasip paramai guzelce kazanmak. Fakat ben bu 30 bin tl hibe krediden faydalanabilirmiyim. Anladigim kadari ile Kosgeb de ciftcilik kursu alicaksin, ve hadi diyelim kursu aldim, daha sonrasinda Araziyi kendimmi alicam, veya onada bi tesvik kredi vesayle alabilirmiyim. Projemin icerisine arazi fiyatinida dahil edip onada tesvik alabilirmiyim. Ayrica arkadaslar 70 bin tle faizsiz kredi de var, ondan da arsa parasi vs faydalanilabilinirmi?

  Yardimci olursaniz cok sevinirim.

 4. arkADAŞLAR BEN ARAŞTIRDIM ŞUAN KOSGEBİN BÖYLE Bİ FALİYETİ YOK.EN AZINDAN HAYVANCILIK VE ÇİFTÇİLİK ÜZERİNE HER HABERE İNANMAYIN TKDK YA BAŞVURMAMIZI TAVSİYE ETTİLER ONDANDA Bİ HABER YOK DAHA FAZLA BİLGİSİ OLAN YADA SAĞLIKLI NET BİLGİSİ OLAN PAYLAŞIRSA SEVİNİRİZ……CVP BEKLİYOM

  • mehmet karakoyun

   arkadaş tkdk ya muracat edın paran kadar malzeme alırsın. ben aldım 45 bın tl lık.bıra zor oluyor ama sonunda oluyor.tkdk daha ıyı tarım il de sansın bıraz zor .

 5. Ben tarım il müdürlügünü aradım ziraat bankasına yönlendirdi banka veriyor 0.41 faiz ile veriyor teminat istiyor tapu istiyor

 6. Hibe falanda yok bankanın dün görüştüm şimdilik beklemekte fayda var

 7. Metin karamahmut

  Ben 30 yaşındayım kiredi alıp hayvancılık yapmak istiyorum ne yapmam lazım

 8. teminat goster demezler umarim.

 9. Arkadaslar bu krediyi alabilmek için 30 bin TL hibe yi yaşadığınız yer 20 bin nüfusun altında kırsal kesimde yani köyde olması gerekiyor .amaçta o zaten şehirdeki gençleri köyde yaşamaya teşvik edip hayvancılığı çoğaltmak .

 10. Gerçekten konular harika koskep in kendi sitesinde olan http://www.kosgebkredi.net sitesinde bile konular bu kadar ayrıntılı olarak anlatılmıyor yapımcı arkdaşlara çok teşekkür ederim aysunnnnnnnnn

 11. Pekinnereye başvuracaz

 12. 100 milyar faizsiz kiredi 50 milyar hibeyi hayvanvilik sektöründe kullanabiliyormuyuz yoksa belli basli ahir onarımı mi?

 13. Hayvancılık yapmak istiyorum

 14. Köyüme dönmek istiyorum durumum iyi değil

 15. bende köyüme dönmek istiyorum askeri üçretle yaşanılmıyor ben daha önce hayvancılık yapıyordum köyde hazır yerlerim mevcut boş duruyor.

 16. Ara bakalım 05459320115

 17. Bilgisi olan varmı bu genç çiftçilere hibe hakkında ne kadar krediye 30 bin TL hibe veriyorlar detaylı bir şey yazmıyor hiçbir yerde

 18. İstedigimiz hayvansal alanda kulanabilirmiyiz 0 faiizsiz

 19. Verilen danalar 9 aylık olacakmış. Peki bunları ne zaman ķesip yerine yenilerini nereden alacağım. Bununla ilgili detaylar nelerdir. Teşekkür ederim.

 20. Ben de bundan yararlanmak istiyorum ama bu sene üniversite okumak için başka şehre gidicem ama ikamet yine köyde olcak . Bi sıkıntı olur mu acaba ? Bilgilendirirseniz sevinirim . .

 21. Seyma hanm ne zaman. Belli olucak Ve belirli kisilermi cikicak

 22. Herkesemi onaylaniyor yoksa belirli kisileremi

 23. Ahıra tapu gerkiyormu köyde ikamet etmek yeterli mi

 24. Bunun için nereye başvurmam gerekmektedir

 25. Ne kadar arazinin olması gerek

 26. Arkadaşlar iskura basvuru yapın

 27. DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN 0530 064 03 35 NUMARADAN ULAŞIM SAĞLIYABİLİRSİNİZ
  ( HAYVAN DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI )
  KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 28. Bizde koyumuze goc ettik koyune goc edenlere 30 tl hibe kredi veriliyor dediler hicbirsey alamadik sadece belediye nakliye aracini karsiladi okadar ve belki hayvancilik tarimdan destek aliriz dedik esimle hayvancilik yapmak icin onada bi destek gormedik ve suanda kirada ve devletten hicbir destek almadan 3 cocukla sersefiliz kime guvenecegimizi artik bilmiyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir