Home / Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi / Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Başvuruları Başlıyor. Tebliğ Başbakanlığa Gönderildi.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Başvuruları Başlıyor. Tebliğ Başbakanlığa Gönderildi.

Adalet ve Kalkınma Partisinin en merakla beklenen seçim vaatlerinden bir tanesi olan Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe 70 Bin TL Faizsiz Kredi projesinin hayata geçmesi için önemli bir adım daha  atıldı. Daha önce resmin gazetede yayınlanan yasa ile Hibe Kredi görevi verilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi için gerekli kanun tebliğini hazırlayıp Bakan Faruk Çelik tarafından imzalanarak Başbakanlığa gönderdi.

18-40 yaş arasında olan ve nüfusu 20.000’in altında olan bir kırsal kesimde yaşama şartı aranacak olan Hibe Kredi için başvuruların tebliğin Başbakanlık tarafından imzalanması ile başlayacaktır.

Bu şartları sağlayan ve iyi bir proje hazırlayan gençler arasında yapılacak değerlendirme ile 30 Bin TL Hibe almaya hak kazananlar belirlenecek. Proje 3 yıl sürecek ve Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, kanatlı, ipek böceği yetiştiriciliği, meyvecilik, seracılık ile tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği konularına destek verilecektir. Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan temini Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından gerçekleştirilecektir.30 Bin TL Hibe Kredi İçin Nereye Başvuracağız?

Bakanlık proje hazırlama sürecini çok basit olacağını belirtiyor. Çok fazla teknik detayların olmayacağı proje hazırlama ile ilgili gerekli örnek proje ve dokümanlar bakanlık tarafından paylaşılacaktır.

Ön başvurular internet üzerinden elektronik ortamda alınacak ve hazırlanacak projeler il ve ilçe müdürlüklerine elden teslim edilecektir. Gençler Bakanlığın açıklayacağı örnek projelerden fikir alarak kendilerine proje hazırlayarak başvuruda bulunabilecektir. Başvurular tebliğin yürürlüğe girmesiyle 30 gün boyunca yapılacaktır.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe kredi Başvuruları Başladı. Adım Adım Başvuru İşlemleri için tıklayınız.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Başvuru tarihleri ve merak edilen sorular için tıklayınız.
Genç Çiftçi Ön Başvuru Sistemine kayıt işlemleri içintıklayınız.
Başvuru Rehberinin tamamı için tıklayınız.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Başvurularının Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması ile ilgili yazımız için tıklayınız.

İl ve ilçelerde ne kadar projenin destekleneceği ve ne kadar hibe kredi verileceği TUİK verileri esas alınarak belirlenmiştir. Tüm başvurular elektronik ortamda Bakanlık tarafından izlenecek ve hibe almaya hak kazanan projeler ilçe müdürlüklerinde imza altına alınacaktır.

Şehit yakınları, gaziler, engelli vatandaşlar ve kadınlara pozitif ayrımcılık uygulanacaktır. Coğrafi işaret olan ürünler ile yerli gen kaynağı olan ürünler ön plana çıkarılacaktır. Bu şekilde hayvancılık bölgelerine öncelik verilecektir.
İl/içe merkezlerine uzak köylerden başvuru yapanlar avantajlı sayılacaktır. Satın alma uygulamaları basit, kolay ve uygulanabilir olacaktır. Hayvancılık projelerinde yetiştiricilerin kendi aralarındaki alım-satımlar kabul edilecektir. Bu şekilde spekülatif fiyat hareketlerinin önüne geçilecektir. Projelerin 2 yıl süre ile izlenmesi ve takibi yapılacaktır” ifadeleri kaydedildi.

Tebliğin kısa sürede Başbakanlıkta imzalaması ile hayata geçmesi beklenilmektedir. Bakanlığın yayınlayacağı örnek projeler ile bu projeler çerçevesinde bizim tarafımızdan da hazırlanacak projeler sitemizde ve Facebook sayfamızda paylaşılacak ve 30 Bin TL Hibe Kredisinden faydalanmanız için ücretsiz destek verilecektir. Bizi Facebook sayfamızdan takip ederek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

NOT: KOSGEB ve 30 Bin TL Hibe Krediler için sizi telefonla arayıp projenizi geçireceğiz bize dosya hazırlamak için şu kadar para gönderin diyen kişilere kesinlikle itibar etmeyiniz. Bunlar kesinlikle dolandırıcıdır ve verdiğiniz paranın tamamı boşa gidecektir.

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
Genç Çiftçilere 30.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
2016 Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Yılı Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı KOSGEB Hibe ve Destekleri için tıklayınız.
Evde makale yazarak ayda 500 TL ek gelir elde etmek.Tıklayınız.
50 TL ile Zengin Olmak. Web Sitesinden Para Kazanma makalemiz için tıklayınız.

About admin

Check Also

tkdk logo

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu) Destekleri ve Hibe Kredileri

Gelişmekte olan ve yarı gelişmiş ülkelerde kent ve kırsal alanlar arasında yaşam şartları açısından pek …

14 comments

 1. Biri bana bunun ne zaman uygulamaya gececegini soylesin

 2. Son sinif ögrenciler basvuru yapabilir mi

 3. Hayvani olana yine hayvan veriyorlarmi

 4. KENDİ İŞİMİN PATRONU OLMAK İSTİYORUM

 5. hayvancılık yapmak istiyorum

 6. Nasıl başvur yapabilirim

 7. ben başvuru yaptım ne zaman hayvan verilecek?

 8. sera inşaat uygulama danışmanlık ve projelendirme hizmetleri verilir

 9. Ben küçük baş hayvan almak istiyorum yerim var hemen alabiliyormuyuz

 10. DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN 0530 064 03 35 NUMARADAN ULAŞIM SAĞLIYABİLİRSİNİZ
  ( HAYVAN DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI )
  KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 11. Böyle güzel, bilgilendirici yayınlarınız için teşekkür eder, Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
  Grubumuz Firmalarından;
  Aytekin Sera Sistemleri, http://www.aytekinsera.com sera oluğu, galvanizli sera boruları, bağlantı ekipmanları gibi sera kurulumu için gerekli olan tüm sera malzemeleri üretim ve satışını yapmaktadır.
  Yine grubumuz firmalarından http://www.aysproje.com anahtar teslim modern sera projeleri alanında faaliyet göstermekte, yurt içinde ve yurt dışında topraksız tarım sera sistemleri alanında üreticilerimize hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir