Home / Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi / Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Başvuru İşlemleri ve Örnek Projeler

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Başvuru İşlemleri ve Örnek Projeler

Uzun süredir merakla beklenen Adalet ve Kalkınma Partisinin seçim meydanlarında vaat ettiği Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi projesi sonunda hayata geçiyor. 12 Nisan tarihi itibari ile internet ortamından ön başvuruların başlayacağı proje 11 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecektir. Buradaki yazımızda ön başvuru işlemi için gerekli olan Genç çiftçi sistemine kayıt olmayı anlatmıştık.

Şimdi ise 30 Bin TL Hibe projesine nasıl başvuru yapılacağını, hangi evrakları hazırlayacağımızı ve nereye teslim edeceğimizi açıklıyoruz.

NOT: Lütfen başvuru işlemlerini iyice anladıktan sonra doldurunuz ve lütfen önce tavsiye edilen hazır projeleri inceleyip kararınızı verdikten sonra kayıt işlemlerini yapınız. Özellikle büyükbaş veya küçükbaş hayvan besleyecek yeriniz varsa bu hazır projeyi seçiniz. Böylece proje başvuruda hata yapma şansınız azalacak ve kabul edilmeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca 10 dekar (dönüm) kadar bir tarlanız veya bahçeniz varsa yine tavsiye edilen projelerden meyve bahçeciliğini seçebilirsiniz. Tavsiye dilen projeleri görmek için bu makalemizi okuyunuz.
Kimler 30 Bin TL Hibe Krediye Başvurabilir ve merak edilen sorular için bu makalemizi okuyunuz.
Başvuru Rehberinin tamamı için tıklayınız.
2016 Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri ile ilgili makalemiz içintıklayınız.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Başvurularının Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması ile ilgili yazımız için tıklayınız.

Adım Adım Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Başvuru İşlemleri

https://gencciftci.tarim.gov.tr/ adresinden gerekli kayıt işlemini yaptıktan sonra gelen ekrandan

“Başvuru İşlemleri” menüsünden “Yeni Başvuru” bağlantısına tıklayarak başvuru işlemlerinize  başlayabilirsiniz.

30binhibe1
 

Yeni Başvuru  1.Adım: Çiftçi Bilgileri  Yeni başvuru sayfasında ilk adım olan Çiftçi Bilgileri bölümünde TC Kimlik No, Adı Soyadı, Baba Adı ve  Doğum Tarihi bilgileri otomatik olarak Mernis’ten gelmektedir. Üyelik esnasında girmiş olduğunuz için  Telefon ve E‐Posta bilgileri de otomatik olarak gelecektir.  Not: Bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Herhangi bir hata durumunda il / ilçe Müdürlüklerine  durumu bildiriniz.

30binhibe2

Diğer alanları aşağıda belirtildiği gibi doldurunuz:  Sgk Durumu: Size uygun olanı listeden seçiniz.   Eğitim Durumu: Size uygun olanı listeden seçiniz. Eğer eğitim durumunuz aşağıda işaretli  olanlardan birisi ise ayrıca sizden Ana Bilim Dalı bilgisi istenecektir.

30binhibe3

Ana Bilim Dalı (Eğitim Durumu yukarıdaki listeden işaretli olanlardan birisi seçildiyse): Size  uygun olanı listeden seçiniz. Eğer ana bilim dalınız aşağıdaki listede yer alanlardan (Gıda,  Tarım, Hayvancılık, Veteriner, Ziraat, Su Ürünleri, Ev Ekonomisi) birisi ise artı puan  verilecektir.

30binhibe4

Bitirdiği Kurs (Varsa): Size uygun olanı listeden seçiniz.

Bitirdiği Kurs Belge No: Bitirdiği Kurs listesinden bir seçim yaptıysanız bitirdiğiniz kurs belge  nosunu giriniz.   Hane Halkı Sayısı: Size uygun olan sayıyı yazınız.   Sosyal Güvenlik Kurumu: Size uygun olanı listeden seçiniz. (Sgk durumu; Güvenceli seçildiyse)   Aşağıdaki bilgilerden size uygun olanları işaretleyiniz. Eğer bunlardan size uygun olan varsa  artı puan verilecektir.

30binhibe5

Yukarıdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurup “İleri” butonuna tıklayarak bir sonraki adım olan Proje Bilgileri bölümüne geçiniz.

2.Adım: Proje Bilgileri Başvuru işleminin ikinci adımı olan Proje Bilgileri bölümünde aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

30binhibe6

Proje Öncesi Çiftçilik Faaliyeti: Seçiniz.

Proje Öncesi Çiftçilik Faaliyet Açıklaması: Proje öncesi varsa yaptığınız çiftçilik faaliyetleri hakkında kısaca bilgi veriniz. Projenin Uygulanacağı İl ve ilçe: Seçiniz.
Projenin Uygulanacağı Köy/Mahalle: Seçiniz.
Proje Adı: Yazınız. Projenin Ana Konusunu: Seçiniz.
Projenin Alt Konusunu: Seçiniz.
Projenin Amacı: Kısaca yapmak istediğiniz projenin tanıtımı yapınız. Proje ile hedeflenmek istenenin ne olduğu açıkça yazınız. ikametgâh ve projenin yapılacağı yerler ile ilgili seçeneklerden size uygun olanını işaretleyiniz.

Eğer yukarıdaki seçeneklerden ikinci ya da üçüncüyü seçtiyseniz aşağıdaki bilgiyi de doldurmalısınız: o İkametgah Köy/Mahalle: İkinci seçeneği seçtiyseniz; Şu anda ikamet ettiğiniz Köy/Mahalleyi, ikinci seçeneği seçtiyseniz; ikametinizi taşıyacağınız Köy/Mahalleyi seçiniz. Yatırım Arazisinin/İşletmesinin Mülkiyeti: Seçiniz.  Destek Verilecek: Seçiniz. (Proje Konusu “Hayvansal Üretim” seçildiyse.)

 

Coğrafi İşaretleme: Seçiniz. (Proje Konusu “Yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki  üretimi, işlenmesi, depolanması, paketlenmesi” seçildiyse.)  Aromatik Bitkiler: Seçiniz. (Proje Konusu “Yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki  üretimi, işlenmesi, depolanması, paketlenmesi” seçildiyse.)  Aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı seçiniz:

30binhibe7

Çiftçi Kayıt Sistemine üyeyim / Çiftçi Kayıt Sistemine sözleşme imzalanıncaya kadar üye olmayı taahhüt ediyorum: Başvurunuzun geçerli olabilmesi için bu seçeneği işaretlemelisiniz. o Organik Tarım: Yapacağınız proje Organik Tarım kapsamındaysa bu seçeneği işaretleyiniz. o İyi Tarım Uygulaması: Yapacağınız proje İyi Tarım Uygulaması kapsamındaysa bu seçeneği işaretleyiniz. Yukarıdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurup “İleri” butonuna tıklayarak bir sonraki adım olan Gider Kalemleri bölümüne geçiniz.

3. Adım: Gider Kalemi Başvuru işleminin üçüncü adımı olan Gider Kalemleri bölümünde Tavsiye Projelerden birisini seçebilir ya da kendi projenizi oluşturabilirsiniz. Tavsiye Projelerden Seçmek İstiyorum Tavsiye projelerden birini seçip “Gider Kalemi Ekle” butonuna tıkladığınızda gider kalemi otomatik olarak 30.000 TL olarak ayarlanacaktır. Not: Tavsiye proje seçtiğinizde ayrıca kendinize ait özel bir proje oluşturamazsınız.

30binhibe8

Tavsiye edilen projeleri görmek için tıklayınız.

Kendi Projemi Oluşturmak İstiyorum 

Tavsiye projelerden seçmek istemiyorsanız kendinize ait özel proje de oluşturabilirsiniz. Bunun için  projenize ait her bir gider kalemlerini tutarları ile beraber tek tek yazıp Gider Kalemi Ekle butonuna  tıklamanız gerekmektedir.   Not: Proje Ana Konusu “Hayvansal Üretim” seçildiyse kendi projenizi oluşturamazsınız. Sadece tavsiye  proje seçilmelidir.  Projenize ait tüm gider kalemlerini kaydettikten sonra “İleri” butonuna tıklayarak bir sonraki adım  olan Teslim Edilecek Evraklar bölümüne geçiniz.

 

4. Adım: Teslim Edilecek Evraklar  Başvuru işleminin dördüncü ve son adımı olan Teslim Edilecek Evraklar bölümünde başvuru  merkezine teslim etmeniz gereken evrakların listesi yer almaktadır.  Not: Aşağıdaki liste temsilidir. Başvuru adımlarındaki vermiş olduğunuz bilgilere göre sizin listenizle  farklılıklar gösterebilir.

30binhibe10

Başvurunun Kaydedilmesi

Başvuru için girmiş olduğunuz bilgileri sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. “Kaydet” butonuna  tıklayarak girmiş olduğunuz bilgileri sisteme kaydedebilirsiniz. Başvuru süresinin dolacağı son gün  17:59 a kadar bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.  Yazdır  Başvurunuzu kaydettikten sonra Yazdır butonuna tıklayıp Başvuru Formunuzun çıktısını almanız  gerekmektedir.

Evrak Teslimi 

Sistemden çıktısını aldığınız Başvuru Formu ve gerekli evrakları tamamlayıp il/ilçe müdürlüklerine  teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer evrakları teslim etmezseniz başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Başvuru formunun PDF halini indirmek için tıklayınız.

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
2016 Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Küçükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Yılı Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı KOSGEB Hibe ve Destekleri için tıklayınız.
Evde makale yazarak ayda 500 TL ek gelir elde etmek.Tıklayınız.
50 TL ile Zengin Olmak. Web Sitesinden Para Kazanma makalemiz için tıklayınız.

About admin

Check Also

tkdk logo

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu) Destekleri ve Hibe Kredileri

Gelişmekte olan ve yarı gelişmiş ülkelerde kent ve kırsal alanlar arasında yaşam şartları açısından pek …

14 comments

 1. bahsettiğiniz sitede yeni başvuru butonu bulunmuyor

 2. Sitede yeni başvuru ikonu yoktur, konu hakkında geri dönüş Rica ediyorum

 3. başvuru iptali nasıl oluyor

 4. iyi günler benim ek5 sigortası yatırıyorum arıcılık yapmak istiyorum her şartım uyuyor fakat ek5 sigortası yatırdığım için destekten yararlanabilirmiyom yoksa iptalmi ederler.

 5. Ben lise son sınıf öğrencisi ahmet demiröz um benim yasim 18 degil bu 30 milyar hibeye bas vurmak istiyorum vurabilirmiyim?

 6. Ben baş vurdum herşeyin tam yine vermediler bu nasıl destek

 7. DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN 0530 064 03 35 NUMARADAN ULAŞIM SAĞLIYABİLİRSİNİZ
  ( HAYVANCILIK DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI )
  KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

 8. kirişimcilik kursuna katılmak isdiyorum nasıl katılabilirim samsun atakumta oturuyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir