Home / Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi / Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Sonuçları Yarın(27 Haziran) Açıklanıyor.

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Sonuçları Yarın(27 Haziran) Açıklanıyor.

Adalet ve Kalkınma Partisinin 1 Kasım seçimlerinde gençlere yönelik verdiği en iddialı projelerden bir tanesi olan Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi desteklerinin sonuçları 27 Haziran tarihinde açıklanıyor. 500 bine yakın 18-40 yaşarasında bulunan ve kırsal kesimde yaşayan genç çiftçinin başvurduğu hibe desteğinin sonuçlarının açıklanması uzun süredir merakla bekleniyordu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaptığı açıklama ile Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi projesi başvurularının illerde vali yardımcıları başkanlığında kurulan değerlendirme komisyonları tarafından incelendiğini ve yapılan başvurular arasından asil ve yedek kazananlar listelerinin hazırlandığını belirtti.

Kazananlar listesi gencciftci.tarim.gov.tr ve il/ilçe müdürlüklerinde öngörülen şekilde ilan edilecek ve 27 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında askıda kalacaktır.
Bakan Çelik asil listede bulunan genç çiftçilerle bağlı bulundukları il ve ilçe müdürlükleri arasında 11-15 Temmuz tarihleri arasında sözleşme imzalanacağını belirtti.

Sözleşme imzalamayan  asil listedekiler yerine yedek listede bulunanlar sözleşmeye davet edileceklerdir. Yedek listede yer alanların 15 Temmuz tarihinden itibaren il ilçe müdürlüklerinden konuyla ilgili bilgi almaları gerekmektedir.
Bakanlık yetkililerinin daha önce yapmış oldukları açıklamada  Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi desteğinin 2017 yılında da devam edeceği ve yeni başvuruların alınacağı belirtilmişti. 2017 yılı için başvuruların 2017 yılı başında alınması planlanmaktadır.  2017 yılı için  Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi başvurularını kaçırmamak ve gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi ve Facebook sayfamızı beğenerek takip ediniz.

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
2016 Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
2016 Yılı Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
2016 Yılı KOSGEB Hibe ve Destekleri için tıklayınız.
Evde makale yazarak ayda 500 TL ek gelir elde etmek.Tıklayınız.
50 TL ile Zengin Olmak. Web Sitesinden Para Kazanma makalemiz için tıklayınız.

About admin

Check Also

tkdk logo

TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu) Destekleri ve Hibe Kredileri

Gelişmekte olan ve yarı gelişmiş ülkelerde kent ve kırsal alanlar arasında yaşam şartları açısından pek …

One comment

  1. DEVLET DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK VE BİLGİ ALMAK İÇİN 0530 064 03 35 NUMARADAN ULAŞIM SAĞLIYABİLİRSİNİZ
    ( HAYVANCILIK DESTEĞİ , YENİ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ , MEVCUT İŞLETME DESTEĞİ , SERACILIK DESTEĞİ , PROJE YAZILIMI )
    KOBİ KALKINMA YETKİLİSİ NİLAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir