Home / Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredi / KOSGEB Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları
kosgeb-basvuru

KOSGEB Esnafa 50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuru Sonuçları

Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdesi verilen Esnaf ve KOBİ lere 50 Bin TL Faizsiz Kredi için başvurular bitti. Şimdi başvuru yapan 250 Bin Esnaf ve KOBİ ler heyecanla başvuru sonuçlarını beklemeye başladı. Başbakan Binali Yıldırım’ın faizsiz kredi paketini açıklamasından sonra gösler KOSGEB‘e çevrilmişti. KOSGEB de bu talimatı hemen devreye sokarak kısa sürede işlemleri başlattı.

Başvuran ve Şartları Uyan Tüm Esnaf ve KOBİ lere Faizsiz Kredi Verilecek

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı son açıklama ile 15 Bin kişinin faydalanması planlanan 50 Bin TL Faizsiz Kredi için tüm imkanların seferber edilerek şartları uyan tüm esnaf ve KOBİ ye verileceğini söyledi. Gerekirse başka kaynaklardan aktarmalar yapılarak esnafımıza ve KOBİ lerimize bu imkanı sağlayacağı belirten Başbakan Binali Yıldırım “Bunun planlamasını yapıyoruz. Eğer başvurmuş, şartları uyuyor ve başka imkanlardan faydalanmıyorsa 50 Bin TL Faizsiz Kredi vereceğiz” dedi.

450 Bin KOBİ ve Esnaf KOSGEB Beyannamelerini Güncelledi

KOSGEB faizsiz 50 Bin TL krediye başvuru yapabilmek için öncelikli olarak işletmelerin KOSGEB veritabanında bulunan beyannamelerini güncellemeleri gerektiği açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra 10 gün içerisinde 450 bin işletme KOSGEB beyannamelerini güncelledi. Bu rakam esnaf ve KOBİ lerin faizsiz krediye talebin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. İlk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli ve faizsiz kredi işletmeler için can suyu olacağı ve son dönemde piyasalarda yaşanan dalgalanmalardan en az etkiyle çıkmaları sağlayacağı düşünülüyor. Krediye başvuran işletme sayısının 200 bine yaklaştığı belirtiliyor. Krediye hak kazananların yapılacak yoğun çalışma ile en kısa zamanda açıklanacağı belirtilmektedir.
15 Bin İşletme Faydalanacak. Hangi İşletmeler Daha Şanslı?

KOSGEB Başkanı Recep BİÇER 50 Bin TL Faizsiz krediden 15 Bin işletmenin faydalandırılacağını belirterek, dağılımın il bazında olacağını ve illerin işletme sayılarına göre kontenjan belirlenerek kendi aralarında puanlanacağını ve buna göre listelerin hazırlanacağını belirtti. Bu sıralamada özellikle 1-9 arası işçi çalıştıran ve cirosu 1 Milyon TL altında olan işletmelere öncelik verileceğini belirtti. Mikro işletmelerin daha çok krediye ihtiyacı olduğunu belirten KOSGEB Başkanı Recep Biçer bu sebepten dolayı mikro işletmelere daha ağırlık verileceğini belirtti.

Eğer bu mikro işletmeler arasında eşitlik varsa çalışan sayısı ve ciro göz önünde tutularak kazananlar listesi belirlenecek.

Sicil affı geliyor. 11.5 milyon kişi kara listeden çıkacak. Sicil affından kimler nasıl faydalanacak. Tıklayınız.

50 Bin TL Faizsiz Kredi Almaya Hak Kazanan Firmalar Krediyi Nasıl Alacak?

Yaklaşık 200 Bin başvuru arasından belirlenecek olan 15 bin işletme KOSGEB tarafından ilan edilecek. İlan edilen listeler KOSGEB ile anlaşmalı olan 9 bankaya da gönderilerek kredilerin kullanılmasına başlanılacak.

50 Bin TL Faizsiz Kredi almaya hak kazanan işletmeler bu 9 bankanın birine giderek işlemlerini yaptıracak ve kısa sürede 50 Bin TL krediye kavuşacak.

Başvuru Yapılacak Bankalar: Türkiye Halk Bankası , Vakıfbank,  Yapı ve Kredi Bankası, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Denizbank’ dır.
50 Bin TL Faizsiz Kredi İçin Harcaması İçin Proje Gerekli mi?

KOSGEB genellikle proje bazlı hibe ve kredi sağlayan bir kuruluştur. KOSGEB aracılığı le aldığınız finansmanı sadece onun izin verdiği kalemlerde harcayabilirsiniz. Fakat bu 50 Bin TL’lik faizsiz kredide herhangi bir proje veya ödeme kalemi belirtilmemektedir. Yani işletmeler alacakları 50 Bin TL Faizsiz Krediyi istedikleri şekilde harcama yapma hakkına sahiptir. İlk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli ve faiz ödemesi KOSGEB tarafından ödenecek kredi için KOSGEB 150 milyon TL faiz ödemesini üstlenmektedir.

Bizi Facebook sayfamızdan takip edin tüm gelişmelerden haberdar olun.
“Küçük İşler, Büyük Fırsatlar” isimli yazı dizimizin diğer Yeni İş Fikirleri için tıklayınız.

KOSGEB Başkanı Recep BİÇER’in 50 Bin TL Faizsiz Kredi İle İlgili Son Açıklaması

Genç Girişimcilere 50.ooo TL Hibe Krediyi kimler alabilecek? Tıklayınız.
2017 Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe kredi ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
Büyükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
Küçükbaş Hayvancılık Hibe Destekleri ile ilgili makalemiz için tıklayınız.
Seracılık için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
Organik tarım için verilecek Hibe, Destek ve Krediler için tıklayınız.
KOSGEB Hibe ve Destekleri için tıklayınız.
Evde makale yazarak ayda 500 TL ek gelir elde etmek.Tıklayınız.
50 TL ile Zengin Olmak. Web Sitesinden Para Kazanma makalemiz için tıklayınız.

 

About admin

Check Also

tkdk ipard 2 nedir

TKDK IPARD 2 Hibe Kredisi – Tarımsal İşletmelere %50 – %70 Hibe Kredi Desteği

IPARD 2 Nedir? IPARD, Avrupa Birliği tarafından, aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir