Home / Hibe Kredi / Tarlama Sulama Sistemlerine %50 Hibe Başvuruları Başladı. Damlama ve Yağmurlama Sulamaya Hibe Kredi Desteği
sulama-hibeleri

Tarlama Sulama Sistemlerine %50 Hibe Başvuruları Başladı. Damlama ve Yağmurlama Sulamaya Hibe Kredi Desteği

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereği %50 hibe oranıyla sulama sistemi desteği başvuruları başladı. Başvurular  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne şahsen yapılacak olup, başvuru için  Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olmak gerekmektedir.

29698 Sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ ile 1/1/2016-31/12/2020 arasında çiftçilerin yapacak oldukları modern sulama sistemleri için çiftçilere %50 hibe desteği sağlanacaktır. Hibe verilecek sulama sisteminin gerçek kişiler için 100.000 TL, tüzel kişiler için 200.000 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.Damlama ve Yağmurlama Sulama Hibe Desteği Başvuruları Devam Ediyor

Başvurular 1 Ocak itibari ile başlamış olup 14 Şubat 2017 tarihinde son bulacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı olmaları gerekmektedir. Başvurular İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne şahsen yapılacaktır.

Program kapsamında aşağıdaki yatırım konularına destek verilecektir:

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,

b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,

c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Lineer sistem, Center Pivot sistem veya Tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması,

d) Güneş enerjili sulama sistemi kurulması.

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin yukarıda belirtilen sistemlerden sadece birini tek bir parsel için kullanabilirler.

About admin

Check Also

tkdk ipard 2 nedir

TKDK IPARD 2 Hibe Kredisi – Tarımsal İşletmelere %50 – %70 Hibe Kredi Desteği

IPARD 2 Nedir? IPARD, Avrupa Birliği tarafından, aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacı …

One comment

  1. Benim bahçeye dek olurmu gardaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir