Home / Hibe Kredi / Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Alan Gençler Hayallerine Kavuştu
30-bin-hibe

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi Alan Gençler Hayallerine Kavuştu

2016 yılında yüz binlerce gencin büyük bir umutla başvurduğu Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi projesinde hibe kredi almaya hak kazanan genç çiftçilerin projeleri hayata geçmeye devam ediyor. Özellikle 2016’nın son günlerinde artan hayvan teslimleri ile pek çok genç projelerini başlattı.

Büyükbaş hayvancılık için 6 baş damızlık düve, küçükbaş hayvancılık için ise 40 baş koyun teslim edilmektedir. Ayrıca arıcılıkla ilgili projelerde de 40 adet arılı kovan, 5 adette boş kovan teslim edilmektedir.

Projelerin başarıya ulaşması ve verilen hayvanların iyi şekilde bakımının sağlanması için sıkı şekilde denetleneceğini söyleyen yetkililer gençlerin kazandıkları bu hibe kredileri en iyi şekilde değerlendirmelerinin amaçlandığını belirttiler.

2017 Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Kredi ile ilgili makalemiz için tıklayınız.

Proje Teslimi Yapılan Bazı İller

Artvin

Artvin’de 163 proje hayata geçmiştir. Bunların 13’ü bitkisel üretim, 84 büyükbaş, 41 büyükbaş, 22 arıcılık ve 3’de kanatlı hayvan yetiştiriciliğidir. Bu kapsamda büyükbaş için her genç çiftçiye 6 damızlık düve olarak toplam 504 hayvan, küçükbaş için her çiftçiye 40 koyun olarak 1640 koyun teslim edilmiştir.
Burdur

Burdur Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Burdur’da 145 Genç Çiftçi 30 Bin TL Hibe Kredi almaya hak kazanarak projelerini başlattığını duyurdu. Buna göre 90 adet Büyükbaş Hayvancılık Projesi14 adet Küçükbaş Hayvancılık,  26 adet Örtü Altı Üretim, 5 adet Kültür Mantarcılığı ve 10 Adette Arıcılık projesi olmak üzere toplam 4 milyon 350 bin TL tutarında hibe desteği verildiğini açıkladı.

Eskişehir

Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında büyükbaş hayvancılık yapmak isteyen 77 Genç Çiftçiye 462 baş damızlık düve teslimini yaptı. İl Müdürü  Salih Söğüt yaptığı açıklamada “Proje ile kırsal kesimde yaşayan gençlerin iş imkanına kavuşacağını, gelirlerinin artacağını ve bununda köye geri dönüşü hızlandıracağını belirtti.”

Rize

Rize Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında 175 Genç Çiftçiye 5 Milyon 250 Bin TL hibe desteği sağladıklarını açıkladı. İl Müdürlüğü verilen bu desteklerle boşalan köylere geri dönüşlerin hızlanmasını beklediklerini açıkladı.

About admin

Check Also

tkdk ipard 2 nedir

TKDK IPARD 2 Hibe Kredisi – Tarımsal İşletmelere %50 – %70 Hibe Kredi Desteği

IPARD 2 Nedir? IPARD, Avrupa Birliği tarafından, aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir